EN
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۲
صفحه اصلیاخبار
دریافت بازخورد صنعت از فناپ توسط گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم
دریافت بازخورد صنعت از فناپ توسط گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم
دریافت بازخورد صنعت از فناپ توسط گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم
alt
اشتراک گذاری با :

گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم می‌تواند به طور مداوم بازخورد صنعت را از فناپ بگیرد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱

مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم معتقد است: از آنجا که فناپ هدف نهایی دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه خاتم برای استخدام است، می‌تواند به عنوان نماینده بخش سمت صنعت دائما به ما فیدبک بدهد و یادآور شود که چه مواردی لازم است به دانشجویان آموزش داده شود.

 

احسان اخترکاوان مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم در گفت‌وگو با خبرنگار وبسایت دانشگاه خاتم، درباره آغاز همکاری مشترک این گروه با مجموعه فناپ، گفت: یکی از وظایفی که ما در گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم تعریف کرده ایم، تامین نیروی انسانی برای گروه مالی پاسارگاد است و در همین حال یکی از بخش‌های بسیار مرتبط با حوزه ICT فناپ و شرکت‌های زیرمجموعه آن است.

 

وی افزود: از ابتدایی که بحث همکاری دانشگاه خاتم و فناپ مطرح شد، ما فورا به این جمع بندی رسیدیم که دوره کارشناسی کامپیوتر را در دانشگاه راه اندازی کنیم که این اتفاق سال گذشته افتاد. هدف ما این است که دانشجویان رشته کامپیوتر از یک مزیت نسبی نسبت به دانشجویان دیگر دانشگاه‌های کشور برخوردار باشند.

 

مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم عنوان کرد: در رشته کامپیوتر عموما یک شکاف بزرگ بین آنچه دانشجو در دانشگاه یاد می‌گیرد و آنچه باید پس از فارغ التحصیلی و در محیط بازار کار باید انجام دهد، وجود دارد و معمولا شرکت‌هایی هستند که در دوره‌هایی 6 ماهه یا یکساله فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر را مهیای حضور در بازار کار می‌کنند. ما در مدت چند سالی که در مقطع لیسانس در خدمت دانشجویان هستیم، سعی می‌کنیم این دوره‌ها را هم در خلال درس‌هایشان و هم به صورت مجزا با آنها بگذرانیم تا دیگر نیازی نباشد که پس از فارغ التحصیلی هم دومرتبه جایی برود.

 

اخترکاوان گفت: از آنجا که فناپ هدف نهایی دانشجویان رشته کامپیوتر دانشگاه خاتم برای استخدام است، می‌تواند به عنوان نماینده بخش سمت صنعت دائما به ما فیدبک بدهد و یادآور شود که چه مواردی لازم است به دانشجویان آموزش داده شود و می‌تواند از تیم‌های متخصصی که آنجا کار می‌کنند، به صورت استادان مدعو در درس‌های مختلف حضور داشته باشند و دانشجویان را آنگونه که خودشان در آینده نیاز دارند، آموزش دهند.