یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۶:۱۸
صفحه اصلیاخبار
همکاری مشترک گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و فناپ
همکاری مشترک گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و فناپ
همکاری مشترک گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و فناپ
اشتراک گذاری با :

آمادگی گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و فناپ برای همکاری‌های مشترک

تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات پاسارگاد آریان (فناپ) در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی و صنعتی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

 

به گزارش خبرنگار وبسایت دانشگاه خاتم، نشست مشترک مدیر و اعضای گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم با مدیرعامل و جمعی از مدیران شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات پاسارگاد آریان (فناپ) با هدف انجام همکاری‌های مشترک در حوزه‌های مختلف علمی، پژوهشی و صنعتی، پیش از ظهر امروز یکشنبه 30 بهمن ماه در دفتر معاونت طرح و برنامه این دانشگاه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست، مجتبی نیک‌روش معاون طرح و برنامه دانشگاه خاتم ضمن استقبال از توسعه همکاری فیمابین این دانشگاه و فناپ، بر لزوم تدقیق اولویت‌های پژوهشی مجموعه فناپ با هدف متمرکز شدن دانشجویان دانشگاه خاتم برای انتخاب موضوع به عنوان پایان‌نامه‌هایشان و همچنین معرفی استادانی از فناپ برای بر عهده گرفتن مسئولیت استاد مشاور پایان‌نامه‌ها در این دانشگاه تاکید کرد.

 

وی همچنین ضمن ضروری دانستن تشکیل کارگروهی برای پیشبرد این اهداف، اهمیت برنامه‌ریزی برای تشکیل کنفرانس مشترک علمی دانشگاه خاتم و فناپ را که قرار است در تابستان سال آینده برگزار شود، یادآور شد.

 

در ادامه شهاب جوانمردی مدیرعامل فناپ آمادگی مجموعه متبوعش را برای معرفی تیمی متخصص جهت تشکیل یک کارگروه برای پیشبرد اهداف توافقی با دانشگاه خاتم، اعلام و تاکید کرد: با توجه به برنامه وزارت علوم برای بهره‌گیری بیشتر دانشگاه از بخش صنعت، ما در سال پیش رو قصد داریم 5 استاد دانشگاه را برای اجرای پروژه‌های پژوهشی به مجموعه فناپ دعوت کنیم که قطعا استفاده از توان علمی موجود در دانشگاه خاتم برای ما در اولویت قرار دارد.

 

وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم تقویت بخش تحقیق و پژوهش در مجموعه تحت مسئولیتش، در خصوص کم و کیف برگزاری کنفرانس مشترک علمی با دانشگاه خاتم در تابستان سال آینده، موضوعاتی مانند هوش مصنوعی و ICT را دارای قابلیت مناسب برای انتخاب به عنوان محور کنفرانس توصیف و در عین حال بر لزوم تعیین آن تا پیش ا‍‍ز فروردین‌ماه سال آینده تاکید کرد.

 

مدیرعامل فناپ در ادامه با اشاره به اینکه تا حدود 10 سال پیش این فشار فناوران بود که نبض بازار را در دست داشت و جهت آن را تعیین می‌کرد، گفت: اما امروز بازی عوض شده و این فشار تقاضاست که جهت کار بازار را در این حوزه مشخص می‌کند.

 

در این جلسه همچنین احسان اخترکاوان مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم با اشاره به فراهم شدن فضای فیزیکی حدودا 300 مترمربعی توسط دانشگاه خاتم که در آن 10 تیم متخصص امکان فعالیت آزمایشگاهی و تحقیقاتی به صورت همزمان را خواهند داشت و با کمک شناسا ایده‌های جدید قابلیت ثبت پیدا خواهند کرد، در عین حال از مشکل تامین مالی این بخش سخن گفت و خواستار همکاری فناپ در این خصوص شد.

 

وی ظرفیت علمی گروه کامپیوتر دانشگاه خاتم و دانشجویان نخبه آن را پتانسیلی مناسب برای اجرای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی با مجموعه فناپ توصیف کرد و خواستار تجهیز مرکز تحقیقات و آزمایشگاه گروه کامپیوتر دانشگاه با استفاده از توان علمی و تجربه کادر باسابقه فناپ شد.

 

در ادامه مقرر شد موارد مطرح شده در این نشست با تدقیقی بیشتر از سوی کارگروهی مشترک متشکل از نمایندگان دانشگاه خاتم و فناپ، مدون و تاحصول نتیجه مورد توافق دو طرف پیگیری شود.

 

پس از این جلسه، مدیرعامل فناپ در جمع دانشجویان دوره نخست رشته کامپیوتر دانشگاه خاتم در مقطع کارشناسی در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه حضور یافت و در فضایی صمیمی دغدغه‌های آنها را در حوزه‌های مربوط به تحصیل در رشته کامپیوتر و نیز آینده شغلی و بازار کار این رشته جویا شد.

 

وی ضمن اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های تحصیل در دانشگاه خاتم، به دانشجویان رشته کامپیوتر توصیه کرد ضمن استفاده از این فرصت، تمرکزشان را بر جستجو و کنکجاوی و سرک کشیدن در حوزه‌های مختلف علمی و تلاش برای رسیدن به رویاهای بزرگ قرار دهند.

 

جوانمردی گفت: به خودتان فرصت اشتباه کردن بدهید چرا که شکست‌ها گاهی بسیار درس‌آموزتر از موفقیت هستند. ما هم در مجموعه فناپ در کنار شما هستیم و سعی می‌کنیم مهندسان کامپیوترِ بهتر و کارآمدتری از دانشگاه خاتم نسبت به دیگر مراکز علمی کشور، فارغ‌التحصیل و روانه بازار کار شوند.