یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۰۵:۱۸
صفحه اصلیاخبار
کارگروه پیشبرد همکاری های مشترک دانشگاه خاتم و فناپ
کارگروه پیشبرد همکاری های مشترک دانشگاه خاتم و فناپ
کارگروه پیشبرد همکاری های مشترک دانشگاه خاتم و فناپ
اشتراک گذاری با :

کارگروهی برای پیشبرد همکاری‌های مشترک دانشگاه خاتم و فناپ تشکیل می‌شود

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات پاسارگاد آریان (فناپ) از تشکیل کارگروهی برای پیشبرد همکاری‌های مشترک دانشگاه خاتم و فناپ خبر داد.

 

شهاب جوانمردی مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات پاسارگاد آریان (فناپ) در گفت‌وگو با خبرنگار وبسایت دانشگاه خاتم، درباره آغاز فاز جدید همکاری‌های این مجموعه با دانشگاه خاتم، گفت: ما چند ماه پیش جلسه‌ای با هیئت رئیسه دانشگاه و در حضور دکتر قاسمی ریاست دانشگاه برگزار کردیم که در آن یک نقشه همکاری‌های مشترک دو طرف ترسیم و حوزه‌هایی که دو مجموعه دانشگاه خاتم و فناپ می‌توانند در آنها همکاری داشته باشند، به صورت کلی ترسیم شد.

 

وی انجام پژوهش‌های مشترک، مشارکت استادان دانشگاه خاتم در پروژه‌های فناپ و متقابلا حضور همکاران فناپ در دانشگاه و همکاری آنها در طراحی دوره‌های جدید دانشگاهی، برگزاری یک سمینار در ابعاد ملی و بعدترها بین المللی با محوریت علاقه مندی‌های مشترک دو طرف را کلان سرفصل‌هایی برشمرد که پیش تر درباره آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفته بود و در جلسه اخیر نیز تلاش شد تا راهکاری اجرایی برای پیاده‌سازی آنها تدوین شود.

 

مدیرعامل شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات پاسارگاد آریان (فناپ) گفت: مقرر شد کمیته‌ای مشترک در یک برنامه زمانبندی مشخص اهداف را پیاده‌سازی کند.

 

جوانمردی افزود: بخش دیگری از جلسه به موضوع رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه خاتم اختصاص داشت که از ابتدای سال تحصیلی جاری در دانشگاه شکل گرفته است و بررسی فرصت‌ها و مسائل و مشکلاتی که در توسعه و راهبری مجموعه وجود دارد و نیز امکاناتی که فناپ با هدف تبدیل این رشته مشترک به رشته‌ای منحصر به فرد در دانشگاه‌های کشور از نگاه صنعتی، کاربردی و پاسخگویی به نیازهای حوزه ICT کشور می‌تواند در اختیار دانشگاه بگذارد، مورد بحث و تبادل نظر طرفین قرار گرفت.