شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۷
صفحه اصلیاخبار
رونمایی از نرم‌افزار جدید کتابخانه دانشگاه خاتم
رونمایی از نرم‌افزار جدید کتابخانه دانشگاه خاتم
رونمایی از نرم‌افزار جدید کتابخانه دانشگاه خاتم
اشتراک گذاری با :

رونمایی از نرم‌افزار جدید کتابخانه دانشگاه خاتم

تاریخ انتشار: شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲

 

واحد کتابخانه دانشگاه خاتم از نرم‌افزار جدید مدیریت هوشمند کتابخانه الکترونیک و دیجیتال «آریان» رونمایی کرد.

 

به گزارش وبسایت دانشگاه خاتم، نرم‌افزار کتابخانه‌ای «آریان» با بررسی‌های صورت گرفته توسط شهرزاد فرداکبری، مدیر کتابخانه دانشگاه خاتم و ملیکا خرمشکوه، کتابدار کتابخانه و طی هماهنگی‌های انجام شده با مدیران دانشگاه خاتم انتخاب و خریداری شده است.

 

نرم‌افزار مدیریت کتابخانه الکترونیک و دیجیتال آریان، تنها نرم‌افزار موجود در کشور است که تمام خدمات سیستم‌های یکپارچه کتابخانه‌ای (ILS) را ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار به‌منظور ارائه خدمات بهتر در زمینه‌های سازماندهی، ذخیره و بازیابی اطلاعات استاندارد و کارآمد، چرخه مدارک، گزارش‌گیری ثابت و پویا، مدیریت انواع کاربران طراحی و ارائه شده است.

 

آریان، علاوه بر در اختیار گرفتن استانداردهای مدیریت دانش با امکاناتی همچون پرونده‌محوری، قابلیت پوشش‌دهی مدیریت انواع مدارک، سازگاری با انواع کتابخانه‌ها، رابط کاربری مناسب و ارتباط برخط و بهره‌گیری از موتور جستجوی قدرتمند و با سرعت بالای سرچ، مورد استقبال کاربران کتابخانه دانشگاه خاتم قرار گرفته است.

 

یادآوری می‌شود، آریان (نرم افزار هوشمند کتابخانه) از فناوری‌های روز نرم‌افزاری دنیا بهره برده و کلیه استانداردهای حوزه مدیریت اطلاعات را پوشش می‌دهد. همچنین این نرم‌افزار، منطبق بر استانداردهای کتابداری و خواسته‌های کتابخانه‌های ایران طراحی و پیاده‌سازی شده است و در حال حاضر، در بیش از 70 سازمان در حال استفاده است. با توجه به تحت وب بودن آریان، کاربران جهت اطلاع از منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه نیز به پورتال کتابخانه دسترسی دارند.

برچسب‌ها:
نرم افزار
کتابخانه دانشگاه خاتم