در دومین رویداد نوآورانه فین تک ایده ها تا پایان مرحله تجاری سازی حمایت می شوند

۱۰:۴۴
۱۳۹۵/۱۱/۲۸


 دومین رویداد نوآورانه فین تک ایده ها تا پایان مرحله تجاری سازی حمایت می‌شوند

 

 دومین رویداد نوآورانه فین‌تک (fintechfest)

 

این رویداد که برای دومین سال متوالی در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود، فرصتی سه روزه در اختیار صاحبان ایده، علاقمندان برنامه‌نویسی، طراحی رابط و تجربه کاربری و صاحبان کسب و کارهای نوپا قرار می‌دهد تا ایده‌های خود را مطرح کنند و حمایت‌های لازم برای پیاده‌سازی ایده‌هایشان را دریافت کنند.


به گفته مصطفی نقی پورفر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ، جشنواره در سه بخش استارت‌ آپ وان، هکوان و نمایشگاه برگزار خواهد شد.


او با بیان اینکه فین‌تک یا Financial technology یکی از فناوری‌های نوظهور است که طی سال‌های اخیر شاهد رشد بالای سرمایه‌گذاری جهانی در آن هستیم، گفت: شرکت‌های فعال در این حوزه تلاش می‌کنند با به کارگیری تکنولوژی، خدمات مالی را ساده‌تر، سریع‌تر و کارآمدتر کنند. 


نقی‌پورفر افزود: فین‌تک در سال‌های اخیر به یکی از حوزه‌های جذاب برای استارت‌ آپ‌ها و کارآفرینان تبدیل شده و تاکنون کسب و کارهای متعدد و متنوعی حول محور این فناوری راه‌اندازی شده‌ است.

مدیر ارشد مرکز نوآوری  و فناوری فناپ در توضیح بخش‌های این رویداد گفت: در بخش استارت‌ آپ وان شرکت‌کنندگان تیم‌های چهار تا شش نفره را تشکیل می‌دهند. پس از آن، با راهنمایی مربیان و دانش و مهارتی که با شرکت در کارگاه‌های جانبی کسب می‌کنند، به تولید کمینه محصول می‌پردازند و در روز پایانی آن را به داوران ارائه می‌دهند.


او هک‌وان را بخش دیگری از رویداد برشمرد و بیان کرد: در این قسمت، صورت مسئله‌ای مشخص در حوزه فناوری‌های مالی مطرح و به شرکت‌کنندگان فرصتی یک روزه داده می‌شود تا راه حل‌های خود را ارائه دهند و در پایان به شرکت‌کنندگانی که در کوتاه‌ترین زمان بهترین راه حل را ارائه دهند، جوایز ارزنده اهدا خواهد شد.  


نقی‌پور فر در ادامه تصریح کرد: استارت‌آپ‌های فین‌تک و حامیان رویداد در بخش نمایشگاهی رویداد می‌توانند محصولات و خدمات خود را به شرکت‌کنندگان معرفی کنند.


مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ مهم‌ترین هدف برگزاری این رویداد را ترویج فرهنگ‌ کار تیمی، ایده‌پردازی، کارآفرینی و نوآوری درصنعت بانکی کشور دانست و بیان کرد: کارکنان بانک‌ها، شرکت‌های فناوری اطلاعات، بیمه، بورس و دانشجویان از مخاطبان مهم این رویداد محسوب می‌شوند.


او افزود: در طی برگزاری استارت‌آپ وان، کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های فنی و کسب و کاری رویداد برگزار می‌شود و پس از آن، شرکت کنندگان با دریافت انواع APIهای بانکی، محصول اولیه خود را توسعه و در روز پایانی به داوران ارائه می‌دهند.


نقی پورفر، با تاکید بر معیارهای ارزیابی ایده‌ها بیان کرد: نوآوری ایده، مشخص بودن مشتریان و بازار هدف، قابلیت پیاده‌سازی و توانمندی تیم مجری طرح از مهم‌ترین پارامترهایی است که در ارزیابی و داوری ایده‌ها نقش دارد و شرکت‌کنندگان در صورت کسب موفقیت علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدار آن طی هفته‌های آینده اعلام می‌شود، می‌توانند از حمایت‌های تخصصی و مالی برای تجاری‌سازی ایده‌های خود استفاده کنند.


به گفته او، فین‌تک فست صرفاً ماراتن برنامه‌نویسی نیست و درصدد حمایت از ایده‌های ناب و تیم‌های توانمند تا پایان مرحله تجاری‌سازی و ورود آن‌ها به بازار است.


گفتنی است دومین رویداد نوآورانه فین‌تک، 18 تا 20 اسفند ماه در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند تا تاریخ 5  اسفندماه از طریق سایت این رویداد به نشانی www.fintechfest.ir ثبت نام کنند.

 


FINTECH FEST
Financial technology
استارت‌آپ
ایده
برنامه‌نویسی
دانشگاه خاتم
فناوری
فین تک
نوآوری