در دانشگاه خاتم از کتاب رنج و رنگ استاد حسین بهزاد رونمایی می‌شود

۰۸:۳۵
۱۳۹۵/۸/۲۲

در دانشگاه خاتم از کتاب رنج و رنگ استاد حسین بهزاد رونمایی می‌شود

با حمایت بانک پاسارگاد از کتاب رنج و رنگ رونمایی می شود

 

 

 

به گزارش روابط‌ عمومی بانک ‌پاسارگاد، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌ عمومی این بانک، ضمن اعلام این خبر گفت: کتاب نفیس «رنج و رنگ» به بررسی شخصیت استاد حسین بهزاد، پدر مینیاتور معاصر ایران و روایت زندگی او، به قلم محمدرضا اسدزاده، نویسنده، مولف و فعال فرهنگی، می‌پردازد. همچنین در این کتاب که به تأیید کمیسیون ملی یونسکو نیز رسیده‌است، آثار مینیاتور خارج شده از ایران و موجود در موزه‌های فرانسه و آمریکا و نیز آثار موجود در ایران به چاپ رسیده‌است. وی ادامه داد: این اثر در 400 صفحه، در قطع رحلی گلاسه طلاکوب و نقره‌کوب با قاب و جلد گالینگور منتشر شده‌است.

 

وی تأکید کرد: قرار است این کتاب طی مراسمی در تاریخ 24 آبان 1395، در محل دانشگاه خاتم که با حضور استادان، اندیشمندان و هنرمندان برگزار خواهد شد، رونمایی شود.

 

  
وی در پایان ضمن اشاره به توجه ویژه بانک‌پاسارگاد به مسئولیت‌های اجتماعی تصریح کرد: بانک‌پاسارگاد ضمن توجه به رسالت‌های اجتماعی خود، قدم‌های موثری را در جهت ارتقای کیفیت فرهنگ و هنر، همچنین حمایت از هنرمندان برداشته‌است. در این حوزه می‌توان به چاپ کتاب قرآن طباخ، چاپ کتاب نفیس شاهنامه شاه‌طهماسبی و اهدای آن به دانشگاه‌ها و اندیشمندان، گردآوری آثار هنرهای تجسمی هنرمندان معاصر در موزه پاسارگاد و ... اشاره کرد.


استاد حسین بهزاد
بانک پاسارگاد
دانشگاه خاتم
رنج و رنگ
محمدرضا اسدزاده
نویسنده
کتاب رنج و رنگ
یونسکو