همایش بین‌المللی معماری معاصر در دانشگاه خاتم برگزار شد.

۰۹:۴۴
۱۳۹۷/۸/۱

همایش بین‌المللی معماری معاصر در دانشگاه خاتم برگزار شد.

همایش بین‌المللی معماری معاصر در دانشگاه خاتم برگزار شد.

 

https://www.bpi.ir/news/view/741#

 

دانشگاه خاتم با همکاری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان و همچنین اساتید و معماران مطرح کشور، اقدام به برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی معماری کرد.

 

به گزارش روابط‌عمومی، در این همایش که در روزهای 26 و 27 مهرماه 1397 و با حضور بیش از 450 نفر از استادان، دانشجویان و کارشناسان میان‌رشته‌ای برگزار شد، پروفسور آدالبرتو دل‌بو(Adalberto Del Bo) معاون پلی‌تکنیک میلان و رییس دانشکده معماری این دانشگاه به همراه 20 متخصص و فعال حرفه‌ای در حوزه معماری و استادان دانشگاه‌های مختلف، طی سخنرانی‌ها و پانل‌های تخصصی، با موضوعات آموزش معماری و گرایش‌های نوین معماری و مهندسی، به ارائه دیدگاه‌ها و تجربیات خود پرداختند.

 

بر اساس این خبر، در این همایش دکتر مجید قاسمی رییس دانشگاه خاتم ضمن بیان دلایل و چشم‌اندازهای برگزاری این همایش بر اهمیت حفظ میراث جاویدان گذشته در کشورهای ایران و ایتالیا و لزوم ایجاد پل‌های ارتباط فرهنگی میان دو کشور تأکید کرد.

 

همچنین پروفسور آدالبرتو دل‌بو در مورد روند آموزش معماری در دانشگاه پلی‌تکنیک میلان، رابطه جنبه مهندسی و جنبه هنری معماری، نقش فرهنگ و گفتمان میان میراث و تکنولوژی، فلسفه و علم و همچنین اهمیت توجه به محیط شهر و محیط‌زیست طبیعی به‌عنوان شاخص‌های اصلی آموزش معماری در کشور ایتالیا سخنرانی کرد.

 

دانشگاه پلی‌تکنیک میلان رتبه اول را در ایتالیا دارد و جز 10 مؤسسه و دانشگاه علمی جهان است. این همایش در نوع خود و در چارچوب رشته معماری در چند دهه اخیر کاملاً منحصر بفرد و ویژه بود.

 


دانشگاه خاتم
معماری معاصر
همایش بین المللی