برگزاری مراسم تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری

۰۸:۴۷
۱۳۹۳/۷/۲۶

برگزاری مراسم تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری

مراسم تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری سال 1393 روز شنبه در آستانه‌ي عید غدیر در سالن آمفی‌تئاتر موسسه‌ي آموزش عالی خاتم برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر ابری‌نیا مدیر کل دفتر موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آیت‌الله دکتر محقق داماد عضو فرهنگستان علوم ایران و ریاست هیات‌ امنای موسسه‌ي آموزش عالی خاتم، اعضای هیات‌ امنا و هیات‌ موسس موسسه‌ي آموزش عالی خاتم، مدیران و اعضای هیات‌ مدیره بانک‌ پاسارگاد، نفرات برتر کنکور سراسری 1393 و سال‌های پیش به همراه خانواده‌های ایشان حضور داشتند، به ترتیب به نفرات اول تا سوم 5 گروه آزمایشی 25 هزار، 17 هزار و 500 و 12 هزار  و 500 سهم بانک‌ پاسارگاد اهداء شد. 

 

به کلیه‌ي این عزیزان نیز ماهیانه مبلغ 6 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه‌ي تحصیلی، تا هر مقطعی که در کشور ادامه تحصیل دهند، واریز خواهد شد. در این مراسم همچنین از 3 نفر از برگزیدگان المپیاد ریاضی سال 2014 کشور ترکیه، که با حمایت بانک پاسارگاد به مسابقات فوق اعزام شده بودند و مدال برنز مسابقات را کسب کردند، با اهدای 10 هزار سهم بانک‌پاسارگاد تقدیر شد.

 


در این مراسم دکتر خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور ضمن قدردانی از اقدام ستودنی و ارزشمند بانک‌ پاسارگاد در حمایت از نخبگان کشور گفت: براساس اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری و شعارهای رییس‌جمهوری، ارتقای کیفیت آموزش عالی در دستور کار قرار دارد. هم‌ اکنون ما از مرحله‌ي کمیت عبور کرده و وارد مرحله‌ي کیفی‌سازی شده‌ایم. وی خروجی آموزش و پرورش را از دیپلم به تحصیلات عالی با احتساب افراد پشت کنکور 1.2 میلیون نفر و ظرفیت‌های کلی آموزش عالی را 1.8 میلیون نفر ذکر کرد و ادامه داد: هم‌ اکنون حدود 500 هزار نفر ظرفیت مازاد داریم که متقاضی برای آن وجود ندارد که نشانه‌ي عدم توسعه‌ي هدف‌مند در آموزش عالی است. رییس سازمان سنجش از بانک پاسارگاد به خاطر 7 سال حمایت از نخبگان کنکور قدردانی کرد و اظهار داشت: به خاطر انتخاب برگزیدگان کنکور برای حمایت، به دست‌اندرکاران این بانک تبریک می‌گویم زیرا متاسفانه حمایت‌ها از حوزه‌ي علمی کشور در مقایسه با حوزه‌های دیگر مانند ورزش، بسیار ناچیز است.

 

 

 

 

در ادامه دکتر محقق داماد، رییس هیات‌امنای موسسه آموزش عالی خاتم ضمن تقدیر از اقدام شایسته‌ي بانک‌ پاسارگاد، حمایت از نخبگان را تشویق علم در کشور خواند و گفت: باید کاری کنیم که کشورمان آنقدر جذابیت داشته‌ باشد که هیچ نخبه‌ای از کشور خارج نشود. وی برگزیدگان کنکور را نور چشم و افتخار بزرگی برای کشور دانست و خطاب به آنان ادامه داد: امیدواریم با عنایات حضرت حق و دعای ملت ایران، افتخارات بزرگی برای کشور بیافرینید.

 

وادی‌دار عضو هیات مدیره‌ي بانک‌ پاسارگاد نیز ضمن تبریک به برگزیدگان کنکور سراسری سال 93 به نگاه ویژه‌ي بانک‌ پاسارگاد به مقوله‌ي مسئولیت‌های اجتماعی خود اشاره کرد و گفت: بانک‌ پاسارگاد برای هفتمین سال متوالی است که نفرات برتر کنکور را از محل بودجه‌ي تبلیغات و در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود مورد حمایت قرار می‌دهد. در این راستا تاکنون 105 نفر از این نخبگان به جمع خانواده‌ي بزرگ بانک پاسارگاد پیوسته و حتی دو نفر از آنان جذب بانک شده‌اند. وی بانک‌ پاسارگاد را یک بانک دانش‌محور خواند و افزود: این بانک سه سال پیاپی به عنوان سازمان دانشی و حتی در سال گذشته به عنوان برترین سازمان دانشی برگزیده شده و مدیر عامل بانک نیز به عنوان شخصیت برجسته‌ي دانشگاهی معرفی شده‌اند که افتخار بزرگی برای این مجموعه به حساب می‌آید. همچنین در بانک‌ پاسارگاد شرکت‌های دانش‌محور ایجاد شده‌اند که ایده ها و نوآوری‌های دانشجویان را جذب و تجاری‌سازی می‌کنند.  وادی‌دار در خصوص موسسه‌ي آموزش عالی خاتم تصریح کرد: هم‌ اکنون حدود 800 نفر در موسسه‌ي آموزش عالی خاتم در 19 رشته‌ي کارشناسی‌ارشد و دو رشته‌ي کارشناسی مشغول تحصیل هستند و به زودی دوره‌ي دکترا نیز در این موسسه راه‌اندازی خواهد شد. عضو هیات‌ مدیره‌ي بانک‌ پاسارگاد مدرسه‌ سازی و ساخت کتاب‌خانه را از دیگر اقدامات اجتماعی بانک پاسارگاد ذکر کرد و تصریح کرد: اخیرا نیز در سفر مدیرعامل بانک‌ پاسارگاد به استان اردبیل، کلنگ ساخت 3 کتاب‌خانه با حمایت بانک‌ پاسارگاد بر زمین زده‌ شد. وی حمایت از فرهنگ و هنر را از دیگر اقدامات بانک پاسارگاد در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی عنوان کرد و یادآور شد: جدیدترین مورد  در این زمینه حمایت بانک از ساخت مجموعه‌ي تلویزیونی ساعت صفر است که به زودی از يكي از شبکه‌هاي سیما پخش خواهد شد. هدف این فیلم ترویج فرهنگ اهدای عضو است.

 

وی همچنین از آزادی سه هزار زندانی جرایم غیرعمد از سوی این بانک تاکنون خبر داد و تاکید کرد: حتی تعدادی از این زندانیان پس از آزادی با استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک‌ پاسارگاد صاحب شغل شده‌اند.  


به گفته‌ي وادی‌دار، حمایت از فدراسیون‌هایی که کمتر مورد توجه و حمایت قرار می‌گیرند مانند فدراسیون کشتی از دیگر اقدامات حمایتی بانک پاسارگاد است که موفقیت‌های زیادی را برای تیم‌های کشتی کشورمان در پی‌ داشته‌ است. وی از ایجاد شغل برای 12 هزار و 800  نفر در گروه مالی پاسارگاد خبر داد و افزود: بانک پاسارگاد برای نخستین بار در کشور، کتاب مسئولیت‌های اجتماعی را نیز منتشر کرده است.

 

عضو هیات‌ مدیره‌ي بانک‌ پاسارگاد با اشاره به این نکته که بانک‌داری‌ مجازی کمک بزرگی به حفظ محیط‌ زیست کرده‌ است، تصریح کرد: امروز تنها شش درصد از عملیات صدور اسناد بانک‌ پاسارگاد با حضور مردم در شعبه‌ها انجام می‌شود و 94 درصد امور به صورت غیرحضوری صورت می‌گیرد.

 

 

وی همچنین از ایجاد حساب سپرده‌ي سبز با هدف حمایت از محیط‌ زیست خبر داد و گفت: عواید حاصل از این سپرده‌ها با کمکی که بانک پاسارگاد انجام می‌دهد، برای بهبود محیط زیست هزینه خواهد شد.

 

در این مراسم برخی از برگزیدگان کنکور سال‌های گذشته که از حمایت‌های بانک‌پاسارگاد برخوردار شده‌اند سخنانی را ایراد کردند.

 

سارا تراب، رتبه‌ي دوم گروه علوم‌ انسانی در سال 1389 و دانشجوی رشته‌ي حقوق دانشگاه تهران در سخنانی، تجربه‌ي چهار سال آشنایی با بانک‌ پاسارگاد را افتخار بزرگی برای خود خواند و گفت: این بانک بدون هیچ چشم‌داشت و انتظاری، به برگزیدگان کنکور سراسری احترام زیادی گذاشت که این اقدام برای ما بسیار ارزشمند است. وی افزود: تمام اهتمام مدیران بانک‌ پاسارگاد این است که با حمایت‌های خود از خروج نخبگان از کشور جلوگیری کنند. این‌گونه اقدامات بانک‌ پاسارگاد برای نخبگان، می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر ارگان‌ها باشد. تراب در پایان برخورد صمیمانه و دوستانه‌ي مدیران این بانک با نخبگان را قابل تقدیر دانست و از احترام و حمایت‌های این بانک تشکر کرد.

 

در ادامه الهام احسانی‌مقدم، رتبه‌ي سوم ریاضی سال 1391 و دانشجوی رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف فرار مغزها از ایران را نگران‌کننده خواند و گفت: گرچه این موضوع، موضوعی تکراری است ولی بسیار اهمیت دارد. زیرا از دبستان تا پایان دانشگاه برای نخبگان هزینه شده‌ است ولی با مهاجرت این افراد، سود آن به کشور مهاجرپذیر می‌رسد که این موضوع ناراحت‌کننده‌ای است. این نخبه رشته‌‌ي ریاضی، بازار پویا و پیشرفت کشور را نیازمند مشارکت نخبگان دانست و افزود: باعث افتخار است که خود را عضوی از خانواده‌‌ي بانک‌ پاسارگاد بدانم چون این بانک در برهه‌ای که حمایت کمی از نخبگان صورت می‌گیرد، با حمایت‌های بی‌چشم‌داشت خود، گام بزرگی در حمایت از این افراد برداشته‌ است. ما حمایت‌های بانک پاسارگاد را هیچ گاه از یاد نخواهیم برد.

 

وی تاکید کرد: این حمایت‌ها نشان می‌دهد که پیشرفت کشور برای بانک‌ پاسارگاد خیلی مهم است تا نخبگان، به جای خروج از کشور، وطن خود را برای تحصیل، کار و فعالیت انتخاب کنند.


تقدیر از نفرات برتر کنکور سراسری
دانشگاه خاتم
موسسه آموزش عالی خاتم