یک‌شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۸

تاریخچه


گروه حقوق دانشگاه خاتم از سال ۱۳۹۴ و با راه‌اندازی دوره‌ی تحصیلات تکمیلی رشته‌ی حقوق آغاز به کار کرد. این گروه در سه گرایش کاربردی و پرطرفدار «حقوق تجارت بین‌الملل»، «حقوق مالی-اقتصادی» و «حقوق خصوصی» از طریق کنکور سراسری دانشجو دوره‌ی کارشناسی‌ارشد می‌پذیرد.
گروه حقوق از آغاز تاسیس، در کنار تربیت دانشجویان، در زمینه‌ی آموزش تخصصی حقوق به اشخاص غیرحقوقی و همچنین ارائه‌ی مشاوره‌ی حقوقی به ویژه در حوزه‌های پژوهشی فعالیت نموده است.


همچنین مدیریت گروه از بدو تشکیل تا سال ۱۴۰۰ بر عهده‌ی جناب استاد آقای دکتر مرتضی شهبازی‌نیا بوده است .در حال حاضر آقای دکتر سید کمال سجادی به عنوان مدیر گروه دانشگاه خاتم است. دکتر سجادی همچنین در شوراهای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه عضویت دارد.


دانشجویان


تاکنون بیش از 150 دانشجو در گرایش‌های تجارت بین‌الملل، مالی اقتصادی و خصوصی از دانشگاه خاتم فارغ‌التحصیل شده‌اند. فارغ‌التحصیلان کارشناسی‌ارشد دانشگاه خاتم می‌توانند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های داخل کشور یا دانشگاه‌های خارجی در گرایش‌هایی همچون دکتری تجارت بین‌الملل و دکتری حقوق خصوصی  ادامه‌ی تحصیل دهند.