گروه مدیریت

آشنایی با رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی

هدف از این رشته عبارت است از: آشنایی دقیق با وظایف اساسی سازمانهای بازرگانی خصوصا واحدهای مرتبط با بازار مصرف، افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت مسائل مبتنی به مدیریت و بازار، جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به مشکلات بازارشناسی، توسعه بازار، ...، ارزیابی راه حلهای مختف در مورد هر مسأله و تصمیم گیری و اجرای تصممیمات اتخاذ شده. افزایش مهارت و توانایی دانشجویان در شناخت شرایط و اوضاع و احوال متغیر اجتماعی، اقتصادی، تکنولوژیکی و سیاسی که بازار را تحت تاثیر قرار می دهند و تطبیق برنامه های سازمان با شرایط جدید و ایجاد زمینه لازم و تشویق دانشجویان به خودآموزی و رشد فردی و حرفه ای.

نام مدیر گروه : دکترحاج کریمی

رشته های دایر :

  • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی
  • کارشناسی ارشد MBA گرایش استراتژیک

آشنایی با رشته ی MBA گرایش استراتژیک

مقدمه: توسعه بر مبناي هر کدام از الگو هاي موجود، بدون توجه و در اختيار گرفتن يک فرآيند برنامه ريزي شده و مديريت شده امري محال و غير ممکن است. بهينه سازي استانداردهاي زندگي در جامعه و کار در سازمان مستلزم بهبود و ارتقاء کيفيت مديريت در سازمان هاي اقتصادي و اجتماعي است. و براي رسيدن به چنين موقعيتي ناچار از بهينه سازي و اصلاح ساختار بينشي، دانشي و عملي در مقوله مديريت هستيم تا بتوانيم بهره وري را افزايش دهيم و از ظرفيت ها، فرصت ها و امکانات موجود کالا و خدمات بيشتري را توليد نماييم و موقعيت هاي اقتصادي بيشتر و بهتري را براي کشور يا سازمان خود فراهم سازيم.

الگوي توسعه بر مبناي دانايي محوري در سال هاي اخير به عنوان الگوي برتر دنيا شناخته شده است و بيشتر کشورها سعي مي کنند با شناسايي اين الگو آن را پياده سازي کنند. آنچه که در مديريت کلان يک کشور و يا سازمان نسبت به مقوله دانايي محوري بيش از هر چيز خودنمايي مي کند توانايي به کار گيري و بهره وري از دانش به عنوان اصلي ترين سرمايه ملي و سازماني است. با رسيدن به اين بينش با مقوله جديدي به نام مديريت دانش مواجه خواهيم بود با توجه به رسالت اصلي سازمان ها که بر مبناي توسعه کسب و کار و توسعه اقتصادي است مديران ارشد سازمان ها وظيفه دارند ميان دو مقوله مديريت دانش سازمان و اقتصاد رابطه مناسبي را پيدا کنند. به عبارت بهتر مديران بايد بتوانند با دارايي هاي موجود خود بهترين راه حل هاي ممکن که منجر به موفقيت هاي اقتصادي مي شود را پيدا کنند و در بازار رقابتي از حداقل فرصت ها، حداکثر موفقيت ها را بسازند.

رسيدن به چنين جايگاهي نياز به در اختيار داشتن مديراني آينده نگر، دقيق و کاردان، برنامه ريز و فرصت شناس و شجاع دارد. رشته MBA به عنوان يک رشته عام مي تواند زمينه اي را براي پرورش چنين روحيه و نگرشي را در افراد با تخصص هاي پايه اي مختلف فراهم آورد و آنها را براي مديريت تخصصي با شاخصهاي ذکر شده آماده سازد.

متاسفانه در کشور ما به علت جو مدرک گرايي هنوز ديدگاه روشني نسبت به خيلي از رشته هاي مقطع کارشناسي وجود ندارد و بسياري از افراد پس صرفاً به دلايلي غير از علاقه شخصي وارد رشته تحصيلي خود مي شوند اما اين فرهنگ را حداقل در مقطع کارشناسي ارشد مي توان تغيير داد و با ايجاد شناخت درست در افراد به انها فرصت داد رشته مورد علاقه و کارايي را دنبال کنند.

ام بی ای هم جزو آن دسته رشته هايي است که علي رغم گذشت چند سال از عمر تدريس آن در ايران هنوز به طور کامل شناخته نشده است و اکثر افراد بدون داشتن اطلاعات کافي و آگاهي از توانايي هاي خود وقت خود را صرف شرکت در کنکور اين رشته مي کنند اما نتيجه مطلوب را حاصل نمي کنند ما در اين مقاله سعي مي کنيم اطلاعات پايه اي مختلفي را به علاقه مندان اين رشته ارائه کنيم تا با ديد روشن تري اقدام به صرف هزينه و وقت خود براي ورود و ادامه تحصيل در آن نمايند.

تاريخچه MBA :

قدمتMBA در دنيا به حدود 100 سال مي رسد اولين تلاش ها براي راه اندازي اين رشته در آمريکا و همراه با تغيير و تحولات صنعتي و بينش هاي جديد مديريتي رخ داده است و بنا بر نقل قول هاي موجود در Wharton BusinessSchool وابسته به دانشگاه پنسيلوانيا متولد شده باشد. گسترش سريع اين رشته در سالهاي دهه 60و 70 ميلادي منجر به اين شد که در ايران نيز در دهه 70 ميلادي مرکزي تحت عنوان ICMS و با همکاري دانشگاه هاروارد راه اندازي شود که متاسفانه بعد از انقلاب مورد بي توجهي قرار گرفت و منحل گرديد. دومين گام در اين راستا توسط سازمان مديريت صنعتي برداشته شد که در اواخر دهه 60 شمسي اقدام به راه اندازي دوره مديريت اجرايي( Executive MBA) EMBA نمود ليکن به دليل عدم تبليغات مناسب و نيز شرايط دشوار ورود جاي چنداني در ميان فارغ التحصيلان جديد باز نکرد. سرانجام در اول دهه 80 شمسي دانشگاه صنعتي شريف به اتکاي وجهه منحصر به فرد خود اقدام به راه اندازي اين رشته با توجه به نياز شديد کشور نمود. علي رغم اين تلاشها، هنوز تا رسيدن به کشورهاي توسعه يافته و حتي بسياري از کشورهاي در حال توسعه راه درازي در پيش رو داريم. در حالي که MBA امروزه يکي از معيارهاي رشد کشورها محسوب مي شود، در سنگاپور با 4 ميليون نفر جمعيت حدود 30 دوره MBA و در آمريکا 700 دوره وجود دارند در ايران تعداد دوره ها و ظرفيت هاي مورد پذيرش و شرايط بسيار محدود و دشوار است.

MBA چیست؟

رشته تحصیلی MBA در حدود ده سال است که در دانشگاه های ایران تدریس می شود و اخیرا نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است.MBA مخفف عبارتMaster of Business Administrator می باشد و دارای گرایش های متعددی می باشد که دانشجویان در سال دوم تحصیل می توانند گرایش مورد نظر خود را برای ادامه تحصیل در این رشته برگزینند. MBA یکی از پرطرفدارترین و پر سود ترین رشته های تحصیلی است و برای تحصیل در آن شما با هر مدرک لیسانسی می توانید در آزمون های مربوطه ثبت نام کنید.

رشته MBA به دلیل تفاوت های ماهیتی از ظاهر آسان و جذابی نسبت به سایر رشته های برخوردار است ولی در عمل برای موفقیت در کنکور و تحصیل در آن نیازمند توانمندی های هوشی و ذاتی خواهید بود که می تواند تضمین کننده موفقیت یا شکست شما در این رشته باشد.

رشته MBA درکنکور سراسری کارشناسی ارشد ایران جزو رشته هایی قرار گرفته که افراد می توانند بدون توجه به مدرک تحصیلی دوره کارشناسی خود به عنوان انتخاب دوم(52 رشته در این دسته قرار دارند) گزینش نمایند.

دوره کارشناسي ارشد MBA سومين مدرک در مديريت کسب و کار به حساب مي آيد و اساساً براي ايجاد مهارت هاي مديريتي در مهندسان رشته هاي مختلف به کار مي رود.

هدف از فراگیری MBA

بگذارید این موضوع را با مثالی باز کنیم. شما حتما با نام آقای قلمچی دارنده بزرگترین مرکز آموزش کنکور آشنا هستید. قلمچی تا ده سال پیش یک دبیر ساده ریاضی و فیزیک بود که گاهی اوقات در ساعات فراغت از مدرسه به تدریس خصوصی می پرداخت اما امروز با در آمد سالانه حدود 4 میلیارد تومان یکی از مشهورترین و پر درامد ترین افراد ایران است که نحوه درآمدش هم کاملا آشکار است و اتفاقا مردم با میل و رقبت حاضر هستند به موسسه او پول بپردازند سوالی که مطرح می شود این است که چطور این اتفاق می افتد ؟چرا از میان این همه دبیر فقط یک نفر می تواند تا این حد موفق عمل کند؟در واقع کار MBA همین است ام بی ای به شما به عنوان یک فرد عادی در هر تخصص و دانشی امکان می دهد تا ذهن خود را متوجه خلاء ها , نیازها, شکاف ها و کمبودهای بازار کنید و بر اساس تکنیک ها و تاکتیک هایی که بازار و کسب و کار شما می طلبد بهترین راه برای توسعه کسب و کار خود را پیدا کنید و سهم خود را از بازار افزایش دهید. مثالهایی ایرانی و خارجی از این دست بسیار هستند هایدا بزرگترین Fast food زنجیره ای در ابتدا فقط یک ساندویچی ساده بود اما از همان ابتدا ایده ای بزرگ بود و یا eBay یک سایت معمولی بود ولی هم اکنون یکی از پر سود ترین سایت های اینترنتی دنیاست.

MBA تا حد کمی به شما می آموزد که در ایجاد یا توسعه یک کسب و کار چگونه اولین باشید اما تا حد بسیاری به شما یاد می دهد چگونه در کسب و کار خود و در بازار رقابتی بهترین باشید.MBA به شما آموزش مي دهد تا قادر به اداره و راهبري موثر و کارآمد سازمان يا يک بخش تخصصي از آن نظير بخش هاي توليدي، بازاريابي و فروش، اطلاعات و مالي باشيد. بتوانيد در بخش تخصصي سازمان خود ايجاد تحول کنيد و يا بر اساس تخصص خود راه حل هاي مناسبي را به صورت مشاوره در اختيار بخش هاي مختلف يک سازمان بگذاريد. MBA به شما کمک مي کند با فراگيري تجارب علمي مديريت فرآيند تحول سازمان را طراحي، هدايت و رهبري کنيد.MBA قصد دارد از خلاقيت و توانايي شما براي کارآفريني و ايجاد فعاليت هاي جديد در درون سازمان استفاده کند و در نتيجه آن زمينه توسعه کسب و کار را فراهم آورد، رسيدن به توانايي لازم براي ارائه خدمات مشاوره اي و مطالعاتي در زمينه هاي مختلف به مديران سازمانها از جمله ديگر اهداف اين رشته است.اين اهداف تقريبا" در تمام جهان يکسان هستند. به عنوان نمونه (Harvard Business School(HBS که يکي از معتبر ترين Business School هاي جهان مي باشد،هدف دوره و قابليتهاي مورد نظر فارغ التحصيلان خود را به شرح زير مي داند:

1- A transformational experience for students who will go on to change the lives of those around them
2- Builds a foundation for a life time of leadership
3- Developing abilities to look beyond the present, envisioning what might be and how to accomplish it

مديريت اجرايي (Executive MBA) چيست؟

مديريت اجرايي يا EMBA در ابتدا براي مديران ارشد توسط دانشگاه شيکاگو در سال 1943 راه اندازي شد ولي امروزه توسط دانشگاههاي مختلفي در سراسر دنيا ارائه مي شود.
مديرت اجرايي در واقع شاخه اي از MBA است که به صورت پاره وقت آموزش داده مي شود. اما متاسفانه تمايز بين مديريت اجرايي و MBA براي مردم جا نيافتاده است. رشته مديريت اجرايي مناسب حال افرادي است که ترجيح مي دهند بدون ايجاد وقفه در برنامه هاي کاري خود و ضمن کسب تجربه هاي کاري به تحصيل در زمينه هاي مديريتي نيز بپردازند. بر خلاف MBA اين افراد موقعيت هاي بهتري براي تجربه و تحصيل توامان دارند.
برنامه دوره كارشناسي ارشد مديريت اجرايي شامل سه بخش: دروس پيشنياز (22 واحد) ، دروس اختصاصي (22 واحد) و دروس اختياري و تحقيق ( 10 واحد) ، بهشرح زير است

محدوده MBA

برنامه هاي آموزشي MBA دانشجويان را در مقابل موضوعات مختلفي همچون علوم اقتصاد، رفتارهاي سازماني، بازاريابي، حسابداري، سرمايه گذاري، استراتژي، کسب و کارهاي بين المللي، مديريت فناوري اطلاعات و سياست گذاري دولتي قرار مي دهد.

در مدل قديمي MBA آمريکا، دانشجويان محدوده وسيعي از اين مباحث را به عنوان برنامه سال اول تحصيل خود مي خواندند و سپس در سال دوم گرايش مورد نظر خود را به صورت تخصصي دنبال مي کردند.

در ساير نقاط دنيا معمولاً اين دوره ها کوتاه تر هستند مثلا در اروپا اين دوره ها در حدود 11 الي 16 ماه به طول مي انجامند.

 

آینده شغلی

آینده شغلی رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی

فارغ التحصیلان این رشته با اطلاعات وسیعی که در زمینه های مختلف بازارگانی و بازاریابی، روابط انسانی و امور مالی و اقتصادی پیدا می کنند، به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقات بازار که امروز برای موسسات بزرگ اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند. اما از این نکته نبایستی غافل شد که تنوع دروس ارائه شده و فاصله آن تا مباحث عملی و کاربردی، آینده را برای فارغ التحصیلانی که قصد دارند مستقیما وارد حوزه بازاریابی و فروش شوند، دشوار می سازد. بنابراین این وظیفه به عهده خود دانش آموختگان می باشد که در کنار ارتقاء سطح علمی خود، نگاه ویژه ای به محیط کسب و کار داشته باشد. البته پاپیروس به این دانشجویان توصیه می کند، در دوره دانشجویی حتما دانشجویان بازاریابی را حتی به صورت مقطعی، در عمل بچشند و به قول بازاریابان کهنه کار " طعم نه شنیدن و روشهای مقابله با آن " را بیاموزند. چیزی که فقط و فقط از طریق کسب تجربه عملی امکانپذیر است.

آینده شغلی رشته ی MBA گرایش استراتژیک

اگر مي خواهيد خود را قانع کنيد که چرا بايد MBA را انتخاب کنيد، کار دشواري نخواهيد داشت. جايگاه MBA در دنياي امروز امکان ادامه تحصيل در برترين دانشگاههاي داخل و خارج را در اختيار شما رار خواهد داد. در صورتي که زمينه شغلي مد نظر شما باشد، با توجه به اينکه اين رشته بسيار نوپاست و با استقبال شديد سازمانها نيز مواجه شده است مي توان بازار کار بکر و دست نخورده آن نظر داشت، هرچند در آمريکا علي رغم سابقه 80 ساله هنوز بازار کار بسيار وسيعي در اختيار فارغ التحصيلان قرار دارد. در ايران نيز آمارهاي فعلي نشان از تضمين شغل در آينده دارد. MBA قابليتهاي شما را وراي تخصصي که اکنون داريد توسعه خواهد داد و شما را به شخصي مبدل خواهد کرد که هيچ سازماني قادرنخواهد بود به راحتي از روي تخصص شما عبور کند. اين نکته که قادر هستيد MBA را به عنوان رشته دوم همراه با رشته اصلي خود امتحان دهيد نيز قابل توجه است. هرچند MBA ارزشي وراي رشته هاي تخصصي و فني در دنياي امروز دارد.

بازار کار MBA

اگر به بازار کار MBA در ایران نظر بی افکنیم ایران حداقل تا 10 سال آینده نیازمند متخصصین این رشته خواهد بود این پیش بینی با توجه به تراکم زیاد مهاجرت فارغ التحصیلان این رشته از کشور برای کار یا ادامه تحصیل در خارج کشور و نیاز شدید سازمان های بزرگ و اقتصادی و شرکت های دولتی و خصوصی که تعدادشان کم هم نیست بسیار با وسواس صورت گرفته است.

اما بازار کار MBA در خارج از کشور نیز از جایگاه مطلوبی برخوردار است و کشورهای آمریکا و کانادا در جذب متخصصین این رشته درنگ نمی کنند.

از خاطر نبرید که بسیاری از دانشجویان این رشته از همان ابتدای تحصیل دعوت به کار می شوند.

 

برنامه درسی نیمسال اول1401-1400 گروه مدیریت

ترم

نام درس

روز

شروع

پایان

کلاس

استاد

رشته گرایش

آزمون

از

تا

اول

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

سهشنبه

13

15

2001

صائمیان

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/11

9

11

اول

آمار و روش تحقیق

یکشنبه

13

15

2001

دانشور

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/07

13

15

اول

زبان تخصصی

سهشنبه

15

17

2001

کسایی

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/04

13

15

اول

بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته

یکشنبه

15

17

2001

جلال زاده

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/02

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته

سهشنبه

17

19

2001

حاجی کریمی

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/10/25

9

11

سوم

مدیریت ارتباطات مشتری و عملکرد بازاریابی

شنبه

17

19

3001

جلالی

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/06

9

11

سوم

مدیریت رفتار مصرف کننده

دوشنبه

17

19

3004

جلال زاده

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/11/03

9

11

سوم

مدیریت استراتژیک بازاریابی

دوشنبه

13

15

3004

جلال زاده

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/10/28

9

11

سوم

اصول مذاکرات، مکاتبات و قراردادهای تجاری

شنبه

15

17

3001

ناصحی فر

مدیریت بازرگانی-بازاریابی

1400/10/25

9

11

اول

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

یکشنبه

17

19

2002

مهاجرانی

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/11

9

11

اول

آمار و روش تحقیق

یکشنبه

15

17

2002

دانشور

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/07

13

15

اول

زبان تخصصی

سهشنبه

17

19

2002

کسایی

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/04

13

15

اول

بازاریابی و مدیریت بازار پیشرفته

یکشنبه

13

15

2002

جلال زاده

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/02

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته

سهشنبه

15

17

2002

حاجی کریمی

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/10/25

9

11

سوم

استراتژی های بازرگانی بین المللی

سهشنبه

15

17

2004

جلال زاده

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/09

9

11

سوم

بازاریابی بین المللی و صادرات

شنبه

15

17

3002

جلالی

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/05

13

15

سوم

مدیریت رفتار مصرف کننده

سهشنبه

13

15

2004

جلال زاده

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/11/03

9

11

سوم

اصول مذاکرات و قراردادهای بازرگانی بین المللی

شنبه

17

19

3002

ناصحی فر

مدیریت بازرگانی بین الملل

1400/10/25

9

11

اول

مدیریت منابع انسانی پیشرفته

چهارشنبه

17

19

2013

کریمی جعفری

مدیریت دولتی

1400/11/11

9

11

اول

آمار و روش تحقیق

چهارشنبه

13

15

2013

دانشور

مدیریت دولتی

1400/11/07

9

11

اول

زبان تخصصی

دوشنبه

15

17

3002

کسایی

مدیریت دولتی

1400/11/04

13

15

اول

مدیریت استراتژیک پیشرفته

دوشنبه

17

19

3002

بایرام زاده

مدیریت دولتی

1400/10/28

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته

چهارشنبه

15

17

2013

کریمی جعفری

مدیریت دولتی

1400/10/25

9

11

اول

مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته

دوشنبه

13

15

3002

صائمیان

مدیریت دولتی

1400/11/02

9

11

سوم

مهارت آموزی ، آموزش و توسعه منابع انسانی

دوشنبه

17

19

2003

کریمی جعفری

مدیریت دولتی

1400/11/06

13

15

سوم

مدیریت حقوق و دستمزد

دوشنبه

13

15

2003

کریمی جعفری

مدیریت دولتی

1400/11/03

13

15

سوم

برنامه ریزی منابع انسانی در بخش دولتی

سهشنبه

13

15

3002

سیدجوادین

مدیریت دولتی

1400/10/29

9

11

سوم

حقوق اساسی سازمان های دولتی

سهشنبه

15

17

3002

علاءالدینی

مدیریت دولتی

1400/10/26

13

15

اول

روش تحقیق

یکشنبه

17

19

2003

شیرازی

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/10

13

15

اول

تحلیل آماری

سهشنبه

15

17

3001

رضوی

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/07

13

15

اول

زبان تخصصی

یکشنبه

15

17

2003

کسایی

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/04

13

15

اول

تحقیق در عملیات

سهشنبه

13

15

3001

دانشور

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/02

9

11

اول

مدیریت تولید و عملیات پیشرفته

سهشنبه

17

19

3001

دانشور

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/10/28

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته

یکشنبه

13

15

2003

کریمی جعفری

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/10/25

9

11

سوم

اصول صف و شبیه سازی

چهارشنبه

15

17

2003

رضوی

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/09

13

15

سوم

هوش مصنوعی و روش های فرا ابتکاری

چهارشنبه

17

19

2003

عیوق

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/06

13

15

سوم

سیستم های اطلاعاتی مدیریت پیشرفته

شنبه

15

17

3004

مانیان

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/11/03

9

11

سوم

اخلاق و احکام کسب و کار

چهارشنبه

13

15

2003

کریمی جعفری

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/10/29

9

11

سوم

مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار

شنبه

17

19

3004

رضوی

مدیریت صنعتی-تحقیق در عملیات

1400/10/26

9

11

اول

روش تحقیق

یکشنبه

15

17

2004

شیرازی

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/10

13

15

اول

تحلیل آماری

سهشنبه

17

19

3013

رضوی

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/07

13

15

اول

زبان تخصصی

یکشنبه

13

15

2004

کسایی

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/04

13

15

اول

تحقیق در عملیات

سهشنبه

13

15

3001

دانشور

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/02

9

11

اول

مدیریت تولید و عملیات پیشرفته

سهشنبه

15

17

3013

دانشور

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/10/28

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت پیشرفته

یکشنبه

17

19

2004

کریمی جعفری

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/10/25

9

11

سوم

مدیریت انتقال فناوری

سهشنبه

17

19

2003

موتمنی

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/10

9

11

سوم

مدیریت منابع سازمانی (ERP)

سهشنبه

15

17

2003

مجیبیان

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/05

13

15

سوم

سیستم های اطلاعاتی مدیریت پیشرفته

شنبه

17

19

3013

مانیان

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/11/03

9

11

سوم

اخلاق و احکام کسب و کار

سهشنبه

13

15

2003

کریمی جعفری

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/10/29

9

11

سوم

مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار

شنبه

15

17

3013

دانشور

مدیریت صنعتی-تولید و عملیات

1400/10/26

9

11

اول

حسابداری برای مدیران

دوشنبه

13

16

3001

یاری

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/09

13

15

اول

زبان تخصصی

یکشنبه

17

19

2005

کسایی

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/04

13

15

اول

مدیریت عملیات

دوشنبه

16

19

3001

توفیقی

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/02

9

11

اول

مدیریت استراتژیک

یکشنبه

14

17

2005

بایرام زاده

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/10/28

13

15

اول

نظریه های سازمان و مدیریت

سهشنبه

16

19

2013

سیدجوادین

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/10/25

9

11

سوم

مدیریت منابع انسانی

دوشنبه

17

20

3013

حاجی کریمی

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/11

9

11

سوم

روش های تحقیق کسب و کار

چهارشنبه

13

16

2005

بایرام زاده

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/07

9

11

سوم

پیاده سازی استراتژی

چهارشنبه

16

19

2005

بایرام زاده

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/05

9

11

سوم

مدیریت عملیات

شنبه

13

16

2003

توفیقی

مدیریت کسب و کار-استراتژی

1400/11/02

9

11