پیام ریاست محترم دانشگاه خاتم

دانشجویان عزیز، اساتید گرامی و فرهیختگان ارجمند

دانشگاه خاتم در حرکتی نوین در آموزش عالی کشور اقدام به ایجاد مرکزی مهم و کیفی در تراز جهانی و با هدف ارتقای سطح علمی و توسعه فعالیت‌های پژوهشی کشور تحت عنوان «عبور از دانشگاه استنفورد» نموده است؛ این دانشگاه مصمم است با اتکا بر توانمندیهای برترین نخبگان ایرانی در سراسر جهان در حرکتی پر شتاب و در عین حال مستمر از برترین دانشگاه‌های منطقه فراتر رفته و به جمع برترین‌های جهانی بپیوندد. دانشگاه خاتم، در اولین گام، اقدام به جذب دانشجویان برتر کارشناسی ارشد رشته‌های «اقتصاد نظری» و رشته « مواد،انرژيها و فناوريهای کوآنتومی» برای سال تحصیلی 97-96 نمود که در اتفاقی کم سابقه برای دانشگاه‌های غیرانتفاعی کشور، توانسته است به اتکای برنامه‌ هایی متفاوت و پیشرو، تعداد زیادی از رتبه‌های دو رقمی کنکور سراسری و المپیادی و استعدادهای درخشان را جذب نماید.

فعالیت دانشگاه خاتم در بیش از 40 رشته تحصیلات سطح کارشناسی ارشد و دکتری با نگاهی کیفی و کمی به سرعت توسعه و به زودی به سایر رشته‌ها نیز تسری خواهد یافت. این دانشگاه با در نظر گرفتن هم‌افزایی‌های ممکن با سایر رشته‌های علمی و با ‌نگاهی‌عمیق به نیازهای کشور، هر سال در چند رشته جدید اقدام به جذب اساتید تراز جهانی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در برنامه‌ای روزآمد و بین‌المللی خواهد نمود، هم‌اکنون نیز از نگاه وزارت محترم علوم، تحقیقات و فناوری خاتمِ امروز سرآمد دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی-غیرانتفاعی آموزش عالی کشور ارزیابی گریده است.

دانشگاه خاتم به مدد جذب نخبگان ایرانی توانسته است پروژه های پژوهشی بزرگی را شروع کرده و قراردادهای همکاری‌های پژوهشی متعددی را منعقد سازد. از سوی دیگر توانمندیهای آموزشی برجسته این مجموعه مورد اقبال سازمانها و شرکتهای معظم داخلی قرار گرفته و توانسته است دوره‌های تخصصی و پیشرفته‌ای را برای رفع نیاز صنایع و سازمانهای پیشرو داخلی برگزار کند.
اگرچه دانشگاه خاتم در ابتدای مسیری طولانی و دشوار برای سرآمدی در سطح آموزش عالی جهانی و «عبور از دانشگاه استنفورد» قرار دارد ولیکن با اتکال به الطاف و عنایات قادر مطلق و متعال و با اتکاء به حمایت‌های دلسوزان نظام آموزش عالی کشور در بخش خصوصی و نهادهای دولتی، نظر لطف بزرگان نظام و بهره‌مندی از ظرفیت‌های نخبگان ایرانی با اراده‌ای مستحکم و خلل‌ناپذیر و با شتابی روزافزون به سوی فتح قله‌های علمی جهان حرکت خواهد کرد و ان‌شاالله به الگویی نوین در آموزش عالی کشور مبدل خواهد شد.

 
مجید قاسمی
رییس دانشگاه خاتم