تاریخچه موسسه

فکر تاسیس  یک دانشگاه غیر انتفاعی در سالهای اول انقلاب اسلامی به همت جمعی از اساتید دانشگاه که تجربه طولانی در امر تدریس و مدیریت دانشگاه داشتند شکل گرفت تا ضمن برطرف کردن بخشی از نیازهای علمی جامعه بتوان فارغ از محدودیت ها وقوانین دست و پاگیر، الگویی مناسب و پیشرو در جهت تحقق اهداف عالیه آموزش عالی کشور ارائه نمود. از این رو پس از اخذ مجوز از شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال1374 و نیز کسب موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تهیه مقدمات کار پرداخته شد و بالاخره پس از فراهم آوردن امکانات در تاریخ 1375/11/20 این موسسه تحت شماره 9334 بنام موسسه آموزش عالی بزرگ خاتم در تهران به ثبت رسید و فعالیت آموزشی خود را رسماً از بهمن ماه 1376 آغاز نمود. فعالیت موسسه ابتدا در مقطع کارشناسی ارشد با پذیرش دانشجو دررشته زیست شناسی (گرایش علوم سلولی و مولکولی) شروع شد و سپس رشته های زبان (گرایش آموزش زبان انگلیسی)، صنایع (گرایش مدیریت سیستم و بهره وری) و مشاوره و راهنمایی بود. در سالهای اخیر، رشته های دیگری نیز در سطح کارشناسی وکارشناسی ارشد به رشته های موجود در موسسه اضافه گردید که لیست کامل آنها درجدول رشته های موجود در موسسه ارائه شده است. این موسسه با استفاده از امکانات وتجهیزات مناسب و رعایت مقررات و حفظ کامل استانداردهای آموزشی و بویژه استفاده ازگروه های مجرب اساتید توانسته است از بدو تاسیس تاکنون قریب به 700 دانشجو را باکیفیت بسیار خوب فارغ التحصیل نماید. قبولی اکثر فارغ التحصیلان این موسسه درمقاطع بالاتر و یا جذب آنان در موسسات علمی و پژوهشی کشور و همچنین ارائه حدود 200مورد سمینار و یا انتشار مقاله در مجلات معتبر داخلی و بین المللی نشانه ای ازبالا بودن استانداردهای آموزشی این موسسه بوده است. خوشبختانه این موسسه توانسته است با استعانت از خداوند بزرگ و همکاری و همیاری هایی که از طرف جمعی از علاقه مندان و صاحب نظران بویژه جناب آقای دکتر قاسمی مدیر عامل محترم بانک پاسارگاد صورت گرفته است فعالیت های خود را چه از نظر کمی و چه از نظر کیفی گسترش بخشیده و تحول بزرگی در مسیر فعالیت های خود ایجاد نمایدکه از آن جمله می توان به پذیرش دانشجوی بیشتر، ایجاد رشته های جدید و توسعه چشمگیر امکانات و فضاهای آموزشی آن اشاره نمود.

امید است این موسسه همچنان بتواند قدم های موثری در تحقق آرمانهای مقدس خود بردارد و نهالی که روزی به قصد مبارکی کاشته شده بود را به درختی تنومند تبدیل نماید که اصل ها ثابت و فرع ها فی السماء. توتی اکلها کل حین باذن ربها _ انشاالله .

در اینجا لازم است ازشادروان آیت الله غلامرضا رضوانی عضو حقوقدان شورای نگهبان که از بدو تاسیس تا سال 1392 و شادروان دکتر عیسی خیر حبیب الهی عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف که از بدو تاسیس تا سال 1381 بعنوان عضو هیات موسس و هیات امناء این موسسه فعالیت داشته اند ذکر نام بعمل آید.

شایان ذکر است که با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده، و با تکمیل رشته های تحصیلی و رسیدن تعداد دانشکده های فعال به حداقل 4 دانشکده فنی و مهندسی، مدیریت و علوم مالی، علوم انسانی، و هنرومعماری این موسسه رسماً در سال 1395 به دانشگاه غیرانتفاعی-غیردولتی تغییر وضعیت یافت.