انتخاب پایان نامه های دانشجویان دانشگاه خاتم سرکارخانم بهاره کاکاوند و لیلا کاویانی در نخستین جشنواره ملی پایان نامه های دانشجویی

جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی با موضوع مسائل و آسیب‌های اجتماعی، ۴ و ۵ دی‌ماه به میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد. این جشنواره با هدف شناسایی پایان‌نامه‌های برتر کاربردی، تشویق دانشجویان به انجام پژوهش در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه و بهره‌مندی از یافته‌های پژوهش‌ها برای حل مسائل اجتماعی کشور و تشویق و قدردانی از پژوهشگران برگزار شد.
اين جشنواره با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر محبوبی معاون اجتماعی وزارت کشور، دکتر کوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران و جمعی از اساتید و صاحب‌نظران این حوزه در سالن همایش دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد. این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه مازندران، سازمان امور اجتماعی کشور، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیرخانه جشنواره فارابی و برخی انجمن‌های علمی مرتبط برگزار شد. دبیر جشنواره ملی پایان‌نامه‌های دانشجویی همچنین یاد آور شد: این جشنواره که با هدف جمع آوری و انتخاب آثار برگزیده دانشجویی در حوزه مسائل و آسیب‌های اجتماعی و با تاکید بر کاربردی و راهبردی بودن آنها برگزار شده است از بهمن ماه سال گذشته، ودر چهار محور الف) مسائل و آسیب‌های اجتماعی؛ ب) مسائل و آسیب‌های اجتماعی ازدواج و خانواده؛ ج) مسائل اجتماعی و فرهنگی نظام آموزش عالی کشور شد) ناهنجاری‌های فردی و اجتماعی مربوط در فضای مجازی؛ فراخوان آن اعلام شد که خوشبختانه با استقبال خوبی از سوی دانشجویان و پژوهشگران این حوزه روبرو شد.  برگزاري اين جشنواره در راستاي اجراي فرامين و دغدغه هاي مقام معظم رهبري پيرامون معضلات و مسائل اجتماعي كشور بود.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: 240 پایان‌نامه با موضوع مسائل و آسیب‌های اجتماعی در سامانه این جشنواره به ثبت شد  که از این تعداد پایان نامه، حدود ۳۰ درصد مربوط به رساله‌های دکتری بود. در پایان، از ۱۱ نفر از صاحبان رساله برتر در سه گروه روان‌شناسی، علوم اجتماعی و حقوق با لوح تقدیر و هدایای نقدی تجلیل به‌عمل آمد.
در این جشنواره پایان نامه خانم بهاره کاکاوند با عنوان "بررسی کیفی نیازهای عاطفی و روانی زنان در ازدواج سفید" در بخش "روانشناسی - کارشناسی ارشد" به عنوان رتبه برگزیده انتخاب شد.
 
 
همچنین از پایان نامه لیلا کاویانی با عنوان "بررسی چالشهای روانشناختی مادران با فرزند ترانس سکچوال: یک مطالعه پدیدارشناسی" تقدیر شد. لازم به ذکر است مقاله پژوهشی مستخرج از این پایان نامه درنشریه پژوهش توانبخشی در پرستاری،  به چاپ رسیده است. این دو پایان نامه با راهنمایی سرکارخانم دکتر آناهیتا خدابخشی کولایی، عضو هیات علمی دانشگاه خاتم انجام شده است.
 
 
 تقدیر دانشگاه خاتم ازسرکار خانم بهاره کاکاوند و سرکار خانم لیلا کاویانی

با عنایت به توان علمی شما عزیزان در زمینه های علمی و آکادمیک در حوزه  مشاوره خانواده و همچنین کیفیت علمی دستاورد شما بعنوان پایان نامه برگزیده در اولین جشنواره پایان نامه های دانشجویی در زمینه مسائل و آسیبهای اجتماعی بدینوسیله از پشتکار ارزشمند شما تقدیربعمل می آید.


با آرزوی توفیق روزافزون شما عزیزان
دانشگاه خاتم