رشته اقتصاد نظری

شرایط ویژه جذب دانشجوی نخبه (رتبه های 1 تا 100 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه های ۱-۱۵ المپیاد اقتصاد و دانشجویان استعداد درخشان پذیرفته شده در مصاحبه ) رشته علوم اقتصادی (نظری) در دانشگاه خاتم

دانشگاه خاتم تسهیلات ویژه ای را برای متقاضیان کارشناسی ارشد اقتصاد در گرایش نظری ارایه می‌کند. فضای علمی پویا با حضور استعدادهای برتر ( رتبه های دو رقمی کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶) و حضور مستمر اساتید دانش‌آموخته دانشگاههای مطرح بین‌المللی و دعوت از سخنرانان و اساتید بین‌المللی موجب ایجاد فرصتهای بی‌بدیلی برای آموزش و پژوهش در رشته اقتصاد در کشور می‌گردد.

.دانشگاه خاتم در سال تحصیلی 98-1397 نیز همانند سال تحصیلی گذشته به منظور جذب دانشجویان نخبه (رتبه های 1 تا 100 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه های ۱-۱۵ المپیاد اقتصاد و دانشجویان استعداد درخشان پذیرفته شده در مصاحبه) در رشته اقتصاد (نظری)، مقطع کارشناسی ارشد به ارائه تسهیلات زیر به تناسب رتبه متعلقه می‌پردازد:

 1. کیفیت آموزشی و پژوهشی ممتاز در سطح دانشگاههای تراز اول جهانی با بهره‌ گیری از اساتید دانش آموخته دانشگاه های برتر بین المللی از جمله:
  • دکتر فرشاد حق پناه (دانشگاه کالیفرنیا-برکلی)
  • دکتر مهدی حیدری (دانشگاه اقتصاد استکهلمSSE )
  • دکتر اسماعیل سیدان (مدرسه اقتصاد لندنLSE
  • دکتر بهرنگ کمالی (دانشگاه پنسیلوانیا Pennsylvania )
  • دکتر محمد مروتی (دانشگاه استنفورد Stanford )
 2. معافیت از پرداخت شهریه
 3. پرداخت ماهیانه مبلغ 17.000،000 ریال در قبال فعالیت مؤثر تمام وقت آموزشی و پژوهشی در دانشگاه[1]
 4. اولویت دعوت به همکاری در هلدینگ‌های گروه مالی پاسارگاد در صورت احراز کامل شرایط مرتبط
 5. حمایت جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه خاتم و یا دانشگاه‌های برتر کشور و یا خارج از کشور برابر ضوابط و مقررات آموزش عالی در صورت تأمین شرایط دانشگاه خاتم
 6. تأمین هزینه شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی برای ارائه مقالات علمی پذیرفته شده در دانشگاه خاتم
 7. برگزاری دوره‌های آموزش زبان انگلیسی جهت آمادگی برای شرکت در کلاس‌های اساتید بین‌المللی
 8. ارائه تسهیلات خوابگاه به دانشجویانی که ساکن شهر تهران نیستند.

به همین منظور جلسه آشنایی و گفتگو درباره این دوره جدید برای متقاضیان کارشناسی ارشد و خانواده های ایشان روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۷ الی ۱۹) در دانشگاه خاتم برگزار می‌شود. به منظور کسب اطلاع از جزئیات این برنامه و ثبت نام اشخاص واجد شرایط با شماره ۸۹۱۷۴۰۷۷-۰۲۱ تماس حاصل کرده و یا اسم، و مشخصات خود را به آدرس ایمیل khatam.tias@gmail.com ارسال فرمایید.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی به این آدرس مراجعه کنید.

 [1] این تسهیلات برای همه حائزین شرایط در تمام طول مدت تحصیل مهیا است. در عین حال دانشجویانی که دچار رخوت علمی شده و از تلاش مجدانه در راستای پژوهش و تحصیل علم اجتناب کنند ابتدا اخطار کتبی دریافت کرده و در صورت عدم اصلاح رویه خود، پس از سه ماه از شمول این بند خارج خواهند شد.

آن دسته از دانشجویانی که مایل به حضور تمام وقت و اشتغال به فعالیت آموزشی/پژوهشی در این دوره نیستند همچنان مشمول تسهیلات عمومی دانشگاه خاتم جهت جذب رتبه های برتر کنکور خواهند بود. جزییات این تسهیلات را در لینک زیر ملاحظه کنید.