شرایط ویژه جذب دانشجوی نخبه (رتبه های 1 تا 100 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه های ۱-۱۵ المپیاد اقتصاد و دانشجویان استعداد درخشان پذیرفته شده در مصاحبه ) رشته علوم اقتصادی (نظری) در دانشگاه خاتم

شرایط ویژه جذب دانشجوی نخبه (رتبه های 1 تا 100 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه های 1 تا 15 المپیاد اقتصاد و دانشجویان استعداد درخشان پذیرفته شده در مصاحبه ) رشته علوم اقتصادی (نظری)  دانشگاه خاتم

دانشگاه خاتم تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویان نخبه علاقه‌مند به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد گرایش نظری ارایه می‌دهد. فضای علمی پویا با حضور استعدادهای برتر (رتبه های دو رقمی کنکور کارشناسی ارشد ۱۳۹۶) و حضور مستمر اساتید دانش‌آموخته دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی و دعوت سخنرانان و اساتید از دانشگاه‎های طراز اول جهانی موجب ایجاد فرصت‌های بی‌بدیلی برای آموزش و پژوهش در رشته اقتصاد در کشور گردیده است.

دانشگاه خاتم در سال تحصیلی 98-1397 نیز همانند سال تحصیلی گذشته به منظور جذب دانشجویان نخبه (رتبه های 1 تا 100 کنکور کارشناسی ارشد، رتبه های 1 تا 15 المپیاد اقتصاد و دانشجویان استعداد درخشان پذیرفته شده در مصاحبه) در رشته اقتصاد (نظری)، مقطع کارشناسی ارشد به ارائه تسهیلات زیر به تناسب رتبه متعلقه می‌پردازد:

 1. کیفیت آموزشی و پژوهشی ممتاز در سطح دانشگاه‌های تراز اول جهانی با بهره‌ گیری از اساتید دانش آموخته دانشگاه‌های برتر بین المللی از جمله:
  • دکتر فرشاد حق پناه (دانشگاه کالیفرنیا-برکلی Berkeley)
  • دکتر مهدی حیدری (مدرسه اقتصاد استکهلم SSE)
  • دکتر سید اسماعیل سیدان (مدرسه اقتصاد لندن LSE)
  • دکتر بهرنگ کمالی (دانشگاه پنسیلوانیا Pennsylvania)
  • دکتر محمد مروتی (دانشگاه استنفورد Stanford)
 2. معافیت از پرداخت شهریه
 3. پرداخت ماهیانه مبلغ 17.000،000 ریال در قبال فعالیت مؤثر تمام وقت آموزشی و پژوهشی در دانشگاه[1]
 4. اولویت دعوت به همکاری در هلدینگ‌های گروه مالی پاسارگاد در صورت احراز کامل شرایط مرتبط
 5. حمایت جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه خاتم، دانشگاه‌های برتر کشور و یا خارج از کشور برابر ضوابط و مقررات آموزش عالی در صورت تأمین شرایط دانشگاه خاتم
 6. تأمین هزینه شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی برای ارائه مقالات علمی پذیرفته شده در دانشگاه خاتم
 7. برگزاری دوره‌های آموزش زبان انگلیسی جهت آمادگی برای شرکت در کلاس‌های اساتید بین‌المللی.
 8. ارائه تسهیلات خوابگاه به دانشجویانی که ساکن شهر تهران نیستند.

به همین منظور جلسه آشنایی و گفتگو پیرامون این دوره جدید برای متقاضیان کارشناسی ارشد و خانواده‌های ایشان روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۷ الی ۱۹) در دانشگاه خاتم برگزار خواهد شد. به منظور کسب اطلاع از جزئیات این برنامه و ثبت نام، اشخاص واجد شرایط می‌توانند با شماره 89174077-021 تماس حاصل نموده و یا اسم و مشخصات خود را به آدرس ایمیل khatam.tias@gmail.com ارسال فرمایند.[1] این تسهیلات برای همه حائزین شرایط در تمام طول مدت تحصیل مهیا است. در عین حال دانشجویانی که دچار رخوت علمی شده و از تلاش مجدانه در راستای پژوهش و تحصیل علم اجتناب کنند ابتدا اخطار کتبی دریافت کرده و در صورت عدم اصلاح رویه خود، پس از سه ماه از شمول این بند خارج خواهند شد.

آن دسته از دانشجویانی که مایل به حضور تمام وقت و اشتغال به فعالیت آموزشی/پژوهشی در این دوره نیستند همچنان مشمول تسهیلات عمومی دانشگاه خاتم جهت جذب رتبه های برتر کنکور خواهند بود (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تسهیلات عمومی کلیک نمایید).